SÓL HIMALAJSKA

SÓL HIMALAJSKA – Nsol himajzdrowszy zamiennik soli kuchennej
Dietetycy i lekarze ostrzegają nas o szkodliwości soli na nasz organizm, a czysta sól jest składnikiem niezbędnym do życia. Nie jest trucizną ani toksyną, której powinniśmy unikać za wszelką cenę. Oczyszczona sól kuchenna jest najłatwiej dostępna i najbardziej znana, ale wybór innych rodzajów jest coraz większy i łatwiejszy. Zamiast całkowicie z niej rezygnować, możemy zastąpić ją znacznie zdrowszą solą z Himalajów.
Sól himalajska jest najzdrowszą i najczystszą solą dostępną na ziemi. Na czym polega przewaga soli himalajskiej nad solą kuchenną? Przede wszystkim jest ona wolna od zanieczyszczeń i zawiera 84 substancje mineralne, elektrolity i pierwiastki – jest to oszałamiająca liczba, biorąc pod uwagę fakt, że nauce znanych jest jedynie 118 pierwiastków. Nie jest w żaden sposób przetwarzana chemicznie. Niezmieniona przez tysiące lat zawiera wszystko to, co przyczyniło się powstania życia na ziemi. Zawiera tak wiele makro- i mikroelementów, że nadają jej one różową barwę. Wydobywa się ją ręcznie, bez użycia materiałów wybuchowych i ciężkiego sprzętu mechanicznego. Może nieco na wyrost, ale zwykło się uważać, że spożywanie tej soli, czy to w daniach słodkich, czy słonych może pomóc w uregulowaniu poziomu cukru we krwi, ciśnienia, poprawić przewodnictwo nerwowe (to akurat zaleta sodu obecnego w każdej soli), utrzymać zdrowy układ oddechowy, a nawet spowolnić efekty starzenia się organizmu. Nic więc dziwnego, że znajduje zastosowanie nie tylko w kuchni, ale także w medycynie naturalnej oraz estetyce. Jej lecznicze właściwości znane są od dawna, a szerokie zastosowanie czyni ją naturalnym, doskonałym środkiem wspomagającym utrzymanie w dobrej kondycji naszego organizmu oraz leczeniu wielu schorzeń zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych.
Sól himalajska rewelacyjnie sprawdza się jako składnik peelingów. Doskonale radzi sobie z usuwanie martwych komórek naskórka, poprawia mikrokrążenie w skórze właściwej i wzbogaca skórę w składniki mineralne niezbędne do jej prawidłowego funkcjonowania. Działa także przeciwbakteryjnie.
Zewnętrznie sól himalajską można stosować także w postaci kąpieli solnych. Stężenie soli w wodzie podczas kąpieli powinno być zbliżone do stężenia fizjologicznego – ok. 1% (dokładnie: 0,9%). To znaczy, że potrzeba ok. 10 g soli na każdy litr wody, co w przypadku pełnej wanny wody (ok. 100 – 120 litrów) daje ok.1 - 1,2 kg soli himalajskiej na kąpiel. Nie stosuj żadnych dodatków do kąpieli takich jak mydła lub olejki. "Kuracja" powinna trwać 20-30 minut. Na końcu nie należy opłukiwać się z solanki prysznicem, tylko od razu wytrzeć ciało ręcznikiem. Działanie takiej oblucji porównywane jest z działaniem 3 dniowego postu. Szczególnie zalecana jest osobom z chorobami skórnymi, dolegliwościami reumatologicznymi, skarżącym się na nawracające infekcje i z problemami ginekologicznymi. Uwaga: Osoby z zaburzeniami krążenia powinny przed zażyciem kąpieli solankowej skonsultować się z lekarzem, ponieważ kąpiel wywiera wpływ na krążenie krwi.
Zapraszamy do naszego sklepu Zielarsko Medycznego Świerzop, Warszawa, al. Solidarności 60 (ok. 250 m. od pl. Bankowego/Metro Ratusz w stronę Starego Miasta) gdzie poza Solą Himalajską kupisz wiele innych naturalnych produktów np. zioła, herbatki, herbatki ajurwedyjskie, polskie miody, soki 100%, suplementy, naturalne kosmetyki, zdrowa żywność, ciśnieniomierze, itp.
tel. 22 291 41 01