Ostropest

Uwolnij się od ataków kolki
i niestrawności z pomocą naturalnego remedium, które oczyszcza i regeneruje przepracowaną wątrobę
– bez skutków ubocznych


   ostropest„Ta starodawna roślina pomaga odeprzeć szkodliwe działanie alkoholu, leków na receptę i niezdrowego jedzenia. Zawiera składnik regenerujący wątrobę na poziomie komórkowym, do którego zachęcają dziś najlepsi lekarze medycyny naturalnej. Dodatkowo wzmacnia pracę woreczka żółciowego. Oto gdzie ją zdobyć i jak stosować w zaciszu własnego domu.”

Łukasz D. King

ostropestHistoria tej rośliny sięga odległych czasów biblijnych. Od przeszło dwóch tysięcy lat Ostropest służy jako tonik witalności dla ludzkiej wątroby. Zachowane średniowieczne zapiski mówią, że tamtejsi medycy przepisywali go nie tylko na problemy z wątrobą i woreczkiem żółciowym, bo również jako antidotum na wszelkiego rodzaju zatrucia – od muchomorów poczynając, a na ukąszeniach węży kończąc.

Dziś nauka potwierdza to, o czym od wieków wiedzieli lekarze medycyny naturalnej: Ostropest pomaga utrzymać optymalny poziom cholesterolu… wyregulować poziom cukru we krwi, uwalnia od okazjonalnych gazów, wzdęć, niestrawności, biegunki i zaparć, pomaga wyostrzyć pamięć oraz utrzymać estetyczny wygląd skóry. Przeprowadzono do tej pory już ponad 300 badań naukowych, które potwierdziły skuteczność ostropestu plamistego, szczególnie w leczeniu schorzeń wątroby.

Ostropest plamisty (Silybum marianum) powraca jak bumerang na różnych infografikach Akademii Witalności: a to jako pomocny przy oczyszczaniu, a to jako chroniący przed promieniowaniem. Jednak zdecydowanie za mało osób zna i stosuje tę cudowną roślinkę z rodziny astrowatych, na którą popularnie mówimy „oset”. A naprawdę warto. Jest to jedno z najbardziej przebadanych ziół, które stosuje się współcześnie. Ma tak silne działanie odtruwające dzięki wysokiej zawartości substancji aktywnych (główne sylimaryny), że potrafi zneutralizować nawet toksyny muchomora sromotnikowego.

Lek apteczny Sylimarol polecany na wątrobę oparty jest właśnie na ostropeście plamistym.

Dzisiejsza rzeczywistość nas nie rozpieszcza: stres, leki, promieniowanie, infekcje, alkohol, chemia w żywności, glebie, wodzie i środkach higieny osobistej. Wszystko to prowadzi do znacznego obciążenia naszego żywotnego organu jakim jest wątroba. A tu proszę – taki mały niepozorny oset przychodzi z pomocą i odtruwa! Kosztuje do tego wszystko dosłownie grosze (kilka zł za paczuszkę nasionek)

ostropest

Ostropest plamisty wzmacnia wątrobę przez zapobieganie nadmiernej utracie przez organizm glutationu, który jest związkiem podobnym do aminokwasu ogrywającego bardzo ważną rolę w odtruwaniu organizmu. Według przeprowadzonych badań może on zwiększać stężenie glutationu nawet o 35%

Ostropest plamisty chroni także skutecznie wątrobę przed jednoczesnym dopływem zbyt wielu szkodliwych substancji. To również bardzo silny przeciwutleniacz, mocniejszy niż witaminy C i E i dlatego przeciwdziała uszkodzeniom komórek przez wolne rodniki.

Nasiona ostropestu plamistego mają działanie: odtruwające i regenerujące na miąższ wątroby oraz częściowo na miąższ nerek, zwiększają wydzielanie soku żołądkowego i poprawiają apetyt.

Wyciągi alkoholowe z ostropestu plamistego maja działanie wzmacniające na naczynia krwionośne, hamują krwawienia wewnętrzne, a szczególnie z narządów kobiecych i powodują łagodny skurcz naczyń krwionośnych.

Dziś najnowsze doświadczenia z Kliniki Mayo ze Stanów Zjednoczonych dowodzą, że w odróżnieniu od syntetycznych leków najeżonych chemią, Ostropest jest bezpieczną rośliną, która w skuteczny sposób przywraca siłę wycieńczonej wątrobie:

Roślina ta budzi osłabioną wątrobę do życia , pomaga jej usunąć nadmiar substancji toksycznych z ciała i dzięki zdrowszemu wydzielaniu żółci – pomaga rozbić zalegający tłuszcz, przez co pozbywanie się zbędnych kilogramów staje się o niebo łatwiejsze.

Już na przestrzeni jednego miesiąca może odnowić Twoją wątrobę i wzmocnić jej życiodajne funkcje.

Ostropest jest znany głównie z działania hepatoprotekcyjnego czyli przyjazności dla wątroby (choć na tym nie kończy się lista jego zasług). W niektórych krajach Europy nasiona i wyciągi z tej rośliny zostały nawet wpisane do oficjalnego rejestru leków na marskość wątroby. Odtruwa on bowiem i regeneruje wątrobę zmęczoną lub wręcz zatrutą takimi czynnikami jak:

-nieprawidłowa wysoko przetworzona dieta

- nadużywanie alkoholu, leków farmaceutycznych lub narkotyków

- zatrucie grzybami

- długotrwałe używanie antybiotyków

- chemioterapia

- choroby wątroby (wirusowe zapalenie typu C, marskość, bóle, kamica, stłuszczenie)

- cukrzyca

NA CO JESZCZE POMAGA OSTROPEST PLAMISTY.

Okazuje się, że ma także działanie antynowotworowe, pewien składnik sylimaryny, silibinina (która jest głównym aktywnym składnikiem) wykazał in vitro działanie przeciwnowotworowe wobec ludzkich komórek raka prostaty, ludzkich komórek nowotworówsutka(zarówno estrogenozależnych jak i nieestrogenozależnych), ludzkich komórek rakowych szyjki macicy, ludzkich komórek rakaokrężnicy oraz komórek raka płuca (drobnokomórkowy oraz niedrobnokomórkowy). Co ważniejsze stwierdzono bardzo niską toksyczność – bez niepożądanych działań ubocznych, nawet przy wysokich dawkach doustnych (w badaniach na myszach i psach: 20 g / kg masy ciała u myszy i 1 g / kg u psów).

Najnowsze badania z początku 2013 r. wykazały też wysokie działanie ochronne sylibininy jeśli chodzi o uszkodzenia skóry wywołane przez promienie UVA i UVB, od fotostarzenia aż po raka skóry. Wyniki te sugerują, że sylibinina może być korzystna w celu usunięcia uszkodzonych promieniami UVA komórek jak też i w profilaktyce raka skóry.Podczas procesu odnawiania wątroby i zdrowia Ostropestem, zyskujesz wiele więcej korzyści. W istocie – odkryjesz nowego siebie, ponieważ dodatkowo…

  • Podwyższony wigor zapewnia Ci więcej siły i energii na cały dzień. Wyobraź sobie robienie wszystkich tych „wielkich prac” jak koszenie trawnika, zajmowanie się ogródkiem, sprzątanie domu, grabienie liści – wszystko to w jednym dniu.
  • Wolna od toksyn krew zapewnia Twojemu mózgowi życiodajny tlen. Znów możesz liczyć na swoją pamięć. Nigdy więcej „momentów seniora” – kiedy wchodzisz do pokoju …i zapominasz, po co do niego wszedłeś. Albo idziesz do kogoś i zapominasz, co chciałeś powiedzieć.
  • Czysta wątroba zapewnia trwalszy, bardziej spokojny i regenerujący sen.

KIEDY TWOJA WĄTROBA JEST ZDROWA, ZDROWIEJE CAŁE TWOJE CIAŁO.

I stąd Ostropest tak wspaniale wpływa na ogólny stan Twojego umysłu i ciała. Kiedy dodajesz go do posiłków, stopniowo zasila kluczowe funkcje życiowe – poprzez odnowienie wątroby na poziomie komórkowym.

Już Starożytni Grecy i Rzymianie jedli go w celu pobudzania procesów trawiennych , leczenia żółtaczki , usuwania kamieni żółciowych , zwalczania zapalenia otrzewnej , wzmocnienia ogólnego stanu zdrowia i wyzwalania pokładów nowej energii życiowej.

Nawet królowe i królowie doceniali ten dar Natury oraz jego nadzwyczajny wpływ – do tego stopnia, że zamieszczali jego wizerunek w swoich rodzinnych herbach jako symbol pełnego zdrowia i aktywnego życia.

Również wtajemniczeni ludzie nieprzerwanie czerpali z dobra Ostropestu przez lata, aż po dziś dzień.

Na przykład: w ciągu ostatnich kilkuset lat, rozsądni lekarze z całej Europy korzystali z Ostropestu jako tonik dla wątroby, aby poprawić poziom energii , przyspieszyć metabolizm , wzmocnić system odpornościowy , zwalczyć szereg chronicznych dolegliwości i w efekcie przedłużyć życie o wiele lat.

Dziś najnowsze doświadczenia z Kliniki Mayo ze Stanów Zjednoczonych dowodzą, że w odróżnieniu od syntetycznych leków najeżonych chemią, Ostropest jest bezpieczną rośliną, która w skuteczny sposób przywraca siłę wycieńczonej wątrobie

CO MÓWIĄ NAUKOWCY Z KLINIKI MAYO W USA.

W 2008 roku naukowcy z tej prestiżowej kliniki poddali badaniom sylimarynę – substancję z Ostropestu, na pacjentach z przewlekłym zapaleniem wątroby.

Wątroby tych ludzi były tak zniszczone przez dzisiejsze jedzenie, alkohol i toksyny, że w efekcie nie mogli funkcjonować w normalny sposób, ciesząc się zdrowiem, sprawnością, ŻYCIEM. Rezultaty badań?…

Naukowcy odkryli, że u pacjentów przyjmujących sylimarynę z Ostropestu odnotowano znaczną poprawę w funkcjonowaniu wątroby – co bezpośrednio przełożyło się na poprawę ogólnego stanu zdrowia, na przykład:

ZANIM WEŹMIESZ NASTĘPNĄ TABLETKĘ OD BÓLU GŁOWY.

Chora wątroba – zamiast filtrować – przepuszcza toksyny do krwiobiegu, skąd w oka mgnieniu trafiają do wszystkich zakątków ciała, w tym mózgu i wywołują pulsujący ból. Pulsujący nie bez powodu: to serce daje krwi bieg – każde uderzenie oznacza jej przepływ, a przepływ nieczystej krwi oznacza kolejną dostawę toksyn, co objawia się nieznośnym bólem.

Niefortunnie typowo przeciwbólowe tabletki, choć dają chwilową ulgę, jeszcze bardziej stresują wątrobę dolewając oliwy do ognia.

Wzmocnienie filtrujących funkcji wątroby Ostropestem może raz na zawsze zakończyć Twoje przygody z bólem głowy, w tym migreną i nieprzyjemnym napięciem rozpraszającym zdolność trzeźwego myślenia. Wiesz, ile to może znaczyć: lepszy nastrój, więcej zapału do pracy, zabawy z dziećmi, wnukami!

Pamiętasz jeszcze, jak to jest budzić się rano pełen wigoru i energii – bez uczucia zmęczenia? Z przeprowadzonych w 2006 roku badań dla MethodDrain wynika, że 40% ludzi nie zdaje sobie sprawy z istnienia toksycznych substancji chemicznych we własnym organizmie…

…jeśli przepracowana wątroba nie nadąża z ich usuwaniem, w efekcie czujesz się zmęczony i ospały. Co gorsza, stan ten często idzie w parze z mętnymi funkcjami myślowymi, przez co na półmetku dnia jesteś mniej zdolny do produktywnej pracy.

Koniec końców, już po obiedzie czujesz, że musisz się położyć i odpocząć, a najlepiej wziąć drzemkę, a jeszcze lepiej, to się solidnie przespać!

Powodem nie są swoje lata na karku, powodem jest przeciążona, zapchana toksynami wątroba! Ostropest ją oczyszcza, ponieważ:

„Ostropest zawiera jedne z najsilniejszych znanych na planecie substancji chroniących wątrobę.”

Jak spożywać ostropest plamisty?

Mielonym ostropestem posypywać można dosłownie wszystko ponieważ nie ma on określonego smaku: musli, sałatki, jogurt, warzywana parze, kanapki itd.

Można spożywać również w formie naparu – łyżeczkę ostropestu zalać niewielką ilością gorącej, przegotowanej wody, trzymać pod przykryciem 15-20 min. Następnie wypić napar i zjeść pozostałość ostropestu popijając go.

Ponieważ roślinka ma małą toksyczność polecana jest także do długotrwałego spożywania.

 

GDZIE MOŻNA KUPIĆ OSTROPEST

Nasiona ostropestu można zakupić w sklepach zielarskich, sklepach ze zdrową żywnością lub bezpośrednio u hodowcy

 

ZAPRASZAMY DO NASZEGO SKLEPU

ZIELARSKO-MEDYCZNEGO ŚWIERZOP

WARSZAWA , AL. SOLIDARNOŚCI 60

(250 m od pl. Bankowego/metro Ratusz w stronę Starego Miasta)