Graviola

graviolaGraviola rośnie w najcieplejszych częściach Ameryki Południowej i Północnej i wykazuje silne właściwości przeciwnowotworowe. Jest to niewielkie drzewo, które od tysięcy lat traktowane było jako roślina lecznicza. Wszystkie części tej rośliny- kora, nasiona, liście, korzenie, żywica i owoce mają pro-zdrowotne działanie.

Badania prowadzone nad Graviolą rozpoczęły się już w latach 40-stych ubiegłego wieku. Co najmniej dwadzieścia niezależnych instytutów i laboratoriów potwierdziło, iż związki chemiczne Gravioli, nawet przy małych dawkach, skutecznie niszczyły komórki nowotworowe, nie oddziałując przy tym negatywnie na zdrowe pacjęta. Również w jednym z artykułów „Health Science Institute” z 2001 roku mogliśmy się dowiedzieć, iż jedna z wiodących firm farmaceutycznych przeprowadziła zakrojone na szeroką skalę badania nad antynowotworowymi właściwościami Gravioli. Wykazały one, że preparaty z niej zrobione skutecznie niszczą komórki aż 12 typów nowotworu w tym mięsaka płuc, mięsaka trzustki, raka wątroby, raka piersi, chłoniaka, gruczolakoraka prostaty, gruczolakoraka jelit czy gruczolakoraka płuc. Okazało się również, że substancje zawarte w Gravioli maja 10.000 razy silniejsze działanie antynowotworowe niż jeden z popularniejszych leków stosowanych przy chemioterapii- Adriamycin.

Ponad to Graviola wzmacnia układ immunologiczny zamiast go osłabiać, co bywa skutkiem ubocznym chemioterapii. Ponadto nie wywołuje uczucia zmęczenia, nudności, czy łysienia. Nawet w przypadku pacjentów w podeszłym wieku Graviola przyczyniła się do wyzdrowienia. Co ważne, Graviola łagodzi też dolegliwości i skutki uboczne związane z chemioterapią. Kolejnym dowodem potwierdzających pozytywne działanie Gravioli, są badania kliniczne przeprowadzone w Japonii. Eksperymentowi poddano 18 myszy, którym wszczepiono komórki raka płuc. Gryzonie podzielono na trzy grupy, po 6 myszy w każdej. Pierwsza grupa chorych myszy nie przyjmowała żadnego antynowotworowego leku, druga grupa otrzymywała chemiczny lek. Z kolei trzecia grupa myszy głównie znajdującą się w Gravioli annonacynę. Po dwóch tygodniach zaobserwowano że w grupie pierwszej, w której nie zastosowano żadnego leku, pięć spośród sześciu myszy przeżyło. W grupie drugiej, gdzie gryzoniom aplikowano chemiczny lek, połowa gryzoni zdechła, jednak u tych, które przeżyły nastąpiło zmniejszenie guza nowotworowego o połowe w stosunku do myszy z grupy pierwszej. Natomiast w grupie trzeciej przyjmującej annonacynę z Gravioli przeżyły wszystkie myszy a ich guz nowotworowy uległ zmniejszeniu o 57, 9% (również w stosunku do grupy pierwszej). Po dokonanej sekcji zwłok nie stwierdzono śladów toksyczności u myszy, które leczono za pomocą Gravioli.

Jednakże Graviola jest pomocna nie tylko w przypadku nowotworów. Jej kora ma właściwości antybakteryjne i przeciw-wrzodowe, owoce wzmagają wydzielanie mleka u matek, nasiona maja działanie anty-pasożytnicze, natomiast liście- przeciwpadaczkowe, przeciwcukrzycowe, rozkurczowe, uspokajające. Łagodzi ona również stany zapalne i podnosi odporność organizmu. Rosline stosuje się również przy takich dolegliwościach jak nadciśnienie, reumatyzm, schorzenia wątroby, astma, bóle artretyczne, problemy ze stawami, choroby skórne, biegunka i gorączka.

graviola